Nietrafione prezenty…

Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Stanowią one namacalny dowód na to, że jesteśmy kochani czy lubiani przez innych. Nie zawsze jednak prezenty, które dostajemy, są naprawdę spełnieniem naszych marzeń...

border="0"
(by Derek Kimball)

Gdyby tak szczerze zapytać przykładowych respondentów o to, jak często zdarza im się otrzymywać nietrafione prezenty, to na pewno połowa z nich przyznałaby się, że przynajmniej raz w życiu taka sytuacja im się przydarzyła. Co w takim momencie można zrobić?

Cóż, wiele zależy to od prezentu, jaki dostaliśmy. Chociaż zasadniczo wyznaje się zasadę, iż prezentów się nie oddaje, to wiele osób próbuje je jakoś wymienić, by otrzymać to, o czym tak naprawdę marzą.

Wedle zdania wielu obdarowywanych osób, nietrafione prezenty wcale nie muszą zalegać nam w szafach i obrastać kurzem. Wręcz przeciwnie. Można je jeszcze w jakiś sposób wykorzystać. Można za pomocą takiego prezentu obdarować kogoś innego. Jeśli zatem dostaniemy w prezencie identyczny jak już posiadany przez nas komplet filiżanek - nie musimy wcale go oddawać. Możemy podarować komplet jednemu z członków naszej rodziny lub przyjaciół. W ten sposób prezent zostanie przekazany w ręce innej osoby.

To jednak nie jedyny sposób na radzenie sobie z nietrafionym prezentem. W ostatnim czasie bardzo często spotkać się można ze sprzedażą takich upominków na różnorodnych serwisach handlowych, takich jak chociażby najbardziej znane nam wszystkim allegro.pl. Taki portal to doskonały sposób na dokonanie transakcji. A patrząc w drugą stronę - to także doskonałe miejsce, za pośrednictwem którego można trafić na całkiem atrakcyjną ofertę.

Skoro wiele osób chce sprzedać nietrafione prezenty, jakie im przypadły w udziale- na pewno będą one miały cenę niższą niż ta, którą za taki sam upominek zapłacilibyśmy w sklepie. Być może za pośrednictwem takiego serwisu uda nam się nawet znaleźć coś za pół ceny, czy też gadget, który już od dawna nie jest w regularnej sprzedaży, a bardzo nam na takim zakupie zależy.

Wiele osób nie chce się jednak w żaden sposób pozbywać nawet najbardziej nietrafionych prezentów, by nie sprawić przykrości komuś, kto takim upominkiem nas obdarował. Nie chcą nawet w żaden sposób przyznać się do tego, że dany prezent zupełnie nie trafił w ich gusta. To bardzo chwalebne tak postępować, jednak jeśli takie sytuacje ciągle się powtarzają- może okazać się, iż kiedyś po prostu „utoniemy” w morzu nietrafionych prezentów.

Czasami warto jest porozmawiać szczerze z takim darczyńcą i naprowadzić go na dobry trop. Unikniemy w ten sposób wielu sytuacji, które mogą stać się przyczyną późniejszych konfliktów czy niedomówień.